Kliny montażowe

Kliny montażowe

Montaż wszelkiego rodzaju elementów budowlanych wymaga doświadczenia, wiedzy i odpowiednich narzędzi. Choć technologia często nie należy do bardzo skomplikowanych, diabeł tkwi w szczegółach. Nieodpowiednio zamontowane okna i drzwi osiadają, ciężko pracują lub skrzypią. Jeszcze częściej zdarzają się problemy ze szczelnością czy krzywymi parapetami. Wielu z tych defektów można uniknąć, stosując prawidłowy montaż, do którego z pewnością niezbędne są kliny montażowe. To nasz flagowy produkt, który choć prosty, musi być wykonany z wysokiej jakości materiału i odpowiednio obrobiony. Dobry klin drewniany ma odpowiedni kąt i długość oraz jest równo wycięty, dzięki czemu praca jest powtarzalna. Oferujemy sprzęt przeznaczony dla fachowców, który pozwoli osiągnąć bezkompromisowe efekty.

Kliny drewniane - montażowe

Tolerancje otworów drzwiowych oraz okiennych, ościeżnic i izolacji są spore. Jak więc umieścić nielekkie przecież okna lub drzwi prosto, gdy materiały wiążące potrzebują trochę czasu na osiągnięcie pełnej twardości? Z pomocą przychodzą właśnie tytułowe kliny montażowe drewniane. Zręczny specjalista umieszcza je wzdłuż krawędzi tak, aby ustabilizować ramę okna i ustawić je w docelowym położeniu. Kliny drewniane montażowe „współpracują”, odpowiednio dopasowując się do otoczenia, a jednocześnie zapewniając przyczepność i stabilność. Całą sztuką jest dobranie odpowiednich wymiarów i wciśnięcie ich tak, aby po końcowym zabezpieczeniu pianką i montażu listew nie pozostały żadne widoczne przestrzenie, a całość była odporna na wilgoć. Podobnie działają też kliny montażowe do paneli. Postaw na komfort jakość swojej pracy – nasze produkty są warte swej ceny.

Różne funkcje klinów montażowych

I wbrew opiniom, które można czasem znaleźć w Sieci, nie wszystkie usuwa się po trwałym osadzeniu okien. Owszem, te umieszczone po bokach wyjmuje się po stwardnieniu pianki i ich miejsce wypełnia izolującą pianką. Ich rolą było jedynie ustawienie ramy, a pozostawione mogą prowadzić do uszkodzeń – pamiętajmy, że cała konstrukcja pracuje pod wpływem temperatury. Pozostawiane są natomiast dolne kliny montażowe do drzwi i okien, zwane podporowymi. Przenoszą one obciążenia i zapobiegają osiadaniu i wypaczaniu się ramy, ich wyjęcie jest więc zazwyczaj uznawane za błąd w sztuce. Gwarantujemy, że kliny z tej kategorii będą pełnić swoją funkcję niezawodnie przez wiele lat, a klient nie będzie miał powodów do zmartwień.

Kliny plastikowe - montażowe

Istnieje oczywiście mnóstwo zastosowań dla klinów montażowych z tworzywa sztucznego. W większości jednak ustępują drewnianym ze względu na gorszą przyczepność, z tego względu produkuje się modele ząbkowane, które jednak nie dają takich możliwości, jak kliny drewniane. Jednak doskonale mogą się sprawdzić jako kliny podporowe tracone. Kliny plastikowe pozostawione pod ramą z biegiem lat nie ulegną korozji biologicznej.

Wszystkie kliny montażowe, które u nas znajdziesz, zostały zaprojektowane przez doświadczony zespół, który zna się na stolarce zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.

Aktywne filtry