Kliny pod stemple

Kliny pod stemple

W naszym sklepie oferujemy szeroką gamę drewnianych klinów do zastosowania przy budowach i remontach. Wbrew pozorom kliny, zależnie od przeznaczenia, znacznie się od siebie różnią. W tej kategorii znajdziesz kliny przeznaczone głównie do poziomowania wszelkiego rodzaju szalunków stropów, schodów, balkonów, belek itp. Są one odporne na duże obciążenia, zdecydowanie szersze i o mniejszym kącie niż tradycyjne kliny przeznaczone do montażu okien i drzwi. Do tego wykonane są z najwyższą starannością. Doświadczenie w branży budowlanej pokazuje, że dzięki temu szalunek może zostać wykonany sprawnie i bez obaw o późniejsze osiadanie, czy rozchodzenie się stempli. Oczywiście jeżeli cała konstrukcja zostanie wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną. Ręczymy za to.

Zalety drewnianych klinów pod stemple

Tworzymy i sprzedajemy drewniane kliny pod stemple przede wszystkim z dwóch prostych powodów. To jakość pracy i jakość efektu. Gładkie, równo wykonane kliny umożliwiają precyzyjne poziomowanie szalunku oraz niwelowanie nierówności stempli. W dodatku bez problemu, w razie potrzeby, można je przyciąć do innych wymiarów. To po prostu narzędzia dla profesjonalistów. 

Druga sprawa to możliwości drewna. Kliny pod stemple stosowane m.in. przy wykonaniu stropów monolitycznych bardzo dobrze przejmują obciążenie. To także współpraca drewna z drewnem, czyli pewne trzymanie się klina. Aby to zapewnić, nasze kliny poddajemy odpowiedniemu suszeniu. Nie ma więc obawy, że niespodziewanie wyschną i wypadną.

Dodajmy jeszcze aspekt ekologiczny. Kliny drewniane są bardzo wytrzymałe i można używać ich wielokrotnie. Do tego ich ślad węglowy jest zdecydowanie mniejszy niż plastikowych, a utylizacja bardzo prosta. Same zalety!

Kliny pod stemple do elementów żelbetowych

Technologia wykonania żelbetowych elementów konstrukcji budynku wymaga dużej dokładności i wiedzy. Doświadczeni fachowcy są w cenie, jednak nie bez powodu. Elementy konstrukcji projektuje się zawsze indywidualnie dla danego budynku. Wszystko jest ustalone wraz z architektem oraz konstruktorem. Dzięki temu uzyskuje się odpowiednio sztywne konstrukcje o świetnych właściwościach wytrzymałościowych. Konstrukcje żelbetowe to także świetna technologia do nietypowych kształtów.

Aby jednak wszystko mogło się udać, konieczne jest dokładne wykonanie szalunku, pewne jego podparcie za pomocą stempli oraz dokładne wykonanie zbrojenia. A także właściwe betonowanie i pielęgnacja betonu. W związku z różnicami w wymiarach stempli budowlanych z reguły ciętych na budowie, a także występującymi bardzo często nierównościami podłoża, konieczne jest kompensowanie niedużych różnic w ułożeniu stempli. I właśnie tutaj nasze kliny pod stemple sprawdzą się doskonale. Kontrola produkcji pozwala nam na utrzymywanie wysokiej jakości klinów.

W sklepie znajdziesz też kliny drewniane do wielu innych zastosowań. Znamy się na swoim rzemiośle.